Live Los Angeles Rams vs New England Patriots – Super Bowl 2019

Super Bowl je finálový zápas, kterým vrcholí play-off severoamerické National Football League v americkém fotbalu. Hraje se každoročně od roku 1967. Podobně jako Světová série (baseball) je i Super Bowl označením nikoli pro celé play-off, ale jen pro finálový souboj dvou nejlepších týmů.

Neděle 3. února 2019 19:00 Los Angeles Rams vs New England Patriots – Super Bowl 2019

O titul v zámořské lize amerického fotbalu NFL se utkají obhájci New England Patriots a Philadelphia Eagles. Půjde o reprízu Super Bowlu z roku 2005, kdy vyhráli Patrioti .

                                                        Super Bowl NFL  vítězové

Nejúspěšnější týmy

6 vítězství – Pittsburgh Steelers

5 vítězství – San Francisco 49ers, Dallas Cowboys a New England Patriots

4 vítězství – Green Bay Packers a New York Giants.

3 vítězství – Oakland/L.A. Raiders, Washington Redskins a Denver Broncos

2 vítězství – Miami Dolphins, Baltimore/Indianapolis Colts a Baltimore Ravens

1 vítězství – Los Angeles/St. Louis Rams, Kansas City Chiefs, Chicago Bears, New York Jets, Tampa Bay Buccaneers, New Orleans Saints, Seattle Seahawks a Philadelphia Eagles

 

Super Bowl 2019 NFL live

NFL Super Bowl 2019   můžete  sledovat na oficiálních stránkách  NFL , kde můžete živě sledovat zápasy v perfektní Hd kvalitě. Sledujte živě zde Los Angeles Rams a New England Patriots

Online můžete sledovat zde Super Bowl LIII: Los Angeles Rams – New England Patriots

 

Super Bowl může hostit jen stadion, který má odpovídající vybavení. Mezi podmínkami, které si NFL dává, je například velikost alespoň 65 tisíc míst pro diváky, prostory určené velikosti pro programy pro fanoušky a pro média, dostatečná hotelová kapacita, oddělené tréninkové kempy pro oba týmy a také průměrná únorová teplota přesahující 10 °C.

Stadion, kde se Super Bowl hraje, určuje NFL obvykle několik let před samotným zápasem. Zatím ani jednou nenastoupilo v Super Bowlu mužstvo, které by hrálo na domácím hřišti. Nejčastěji Super Bowl hostila města New Orleans, Miami a Los Angeles.

Super Bowl je jednou z nejsledovanějších sportovních událostí přenášenou televizí. V letech 2001 a 2004 její sledovanost překročila i zájem o největší fotbalové přenosy, obvykle ale zaostává za finále fotbalové Ligy mistrů. Ve Spojených státech má špičkovou sledovanost i ve srovnání s nesportovními televizními programy. Sledovanost finálového souboje se odhaduje na 90 milionů diváků (nejen z USA), ženy tvoří 40 %. Super Bowl XLIV, hraný v únoru 2010, byl vůbec nejsledovanějším televizním programem v americké historii. Přenos sledovalo 106,5 miliónu diváku a překonal rekord poslední epizody seriálu M*A*S*H, která se v čele žebříčku držela 27 let.

Vince Lombardi Trophy

Tak se jmenuje trofej, o kterou se hraje. Poprvé spatřila světlo světa jako skica na ubrousku během oběda komisionáře NFL (tehdy Pete Rozelle) s viceprezidentem společnosti Tiffany & Co. v roce 1966. Tato společnost také vítěznou trofej vyrobila a vyrábí ji dodnes. Poprvé byla předána vítězi prvního Super Bowlu (Green Bay Packers) 15. ledna 1967. Zpočátku neměla jméno, to se však změnilo po smrti legendárního trenéra Vince Lombardiho na rakovinu v roce 1970. Tento výjimečný kouč přivedl Green Bay Packers v 60. letech k několika titulům, včetně vítězství v prvních dvou Super Bowlech. Trofeji bylo po jeho smrti oficálně dáno jeho jméno a jako Vince Lombardi Trophy byla poprvé předána vítězi Super Bowlu V v roce 1971. Na rozdíl od téměř všech významných světových sportovních pohárů není putovní. Vince Lombardi Trophy je každý rok vyrobena nová a vítězný tým ji získává trvale do svého držení. Proto také nebyla vždy úplně stejná. Standardizovanou podobu má až od Super Bowlu XLV (rok 2011). Od roku 2005 je předávána přímo na hřišti z rukou majitele týmu, který vyhrál o rok dříve. Ano, je to s podivem, ale do roku 2004 nebyla vítězná trofej předávána veřejně, ale až v šatně.