ME v Házené 2022 program výsledky online

📺Živé sportovní přenosy zde📺

Mistrovství Evropy 2022 v házené se uskuteční na Slovensku a Maďarsku .Čeští házenkáři se na lednovém mistrovství Evropy utkají v základní skupině B s domácím Rakouskem, Ukrajinou a Severní Makedonií. Lednový šampionát začne v pátek  10. ledna a finále je plánováno na neděli 26. ledna 2020 . Mistrovství Evropy v mužské házené je oficiální soutěž pro mužské národní házenkářské týmy v Evropě a probíhá každé dva roky. Vedle koruny evropských šampionů slouží turnaj také jako kvalifikační turnaj pro olympijské hry a mistrovství světa.

Los základních skupin ME v Házené 2020

Skupina A (Štýrský Hradec): Chorvatsko, Bělorusko, Černá Hora, Srbsko.

Skupina B (Vídeň): Česká republika, Severní Makedonie, Rakousko, Ukrajina.

Skupina C (Trondheim): Španělsko, Německo, Lotyšsko, Nizozemsko.

Skupina D (Trondheim): Francie, Norsko, Portugalsko, Bosna a Hercegovina.

Skupina E (Malmö): Dánsko, Maďarsko, Island, Rusko.

Skupina F (Göteborg): Švédsko, Slovinsko, Švýcarsko, Polsko.

 Program českého týmu ve skupině B:

10. ledna: ČR – Rakousko,

12. ledna: ČR – Makedonie,

14. ledna: ČR – Ukrajina.

Program čtvrtfinálové skupiny

ČTVRTEK 16. LEDNA

16.00 Španělsko – ČESKO

SOBOTA 18. LEDNA

16.00 Bělorusko – ČESKO

PONDĚLÍ 20. LEDNA

16.00 Chorvatsko – ČESKO

STŘEDA 22. LEDNA

20.30 ČESKO – Německo

ME v házené 2020 živě  na ČT Sport

Mistrovství Evropy v házené mužů 2020 bude možné sledovat  na stránkách ČT Sport zdarma.

📺ČT sport živé vysílání live📺

 

Výsledky zápasů na mistrovství Evropy házenkářů 2018

Pátek 12. ledna
Skupina A (Split):
Švédsko – Island 24:26 (8:15)
Chorvatsko – Srbsko 32:22 (14:9)

Skupina B (Poreč):
Bělorusko – Rakousko 27:26 (14:12)
Francie – Norsko 32:31 (15:17)

Sobota 13. ledna
Skupina C (Záhřeb):
Německo – Černá Hora 32:19 (17:9)
Makedonie – Slovinsko 25:24 (11:11)

Skupina D (Varaždín):
Španělsko – Česko 32:15 (16:9)
Dánsko – Maďarsko 32:25 (14:12)

Neděle 14. ledna
Skupina A (Split):
Švédsko – Srbsko 30:25 (16:10)
Chorvatsko – Island 29:22 (14:13)
Skupina B (Poreč):
Francie – Rakousko 33:26 (17:12)
Norsko – Bělorusko 33:28 (15:12)

Pondělí 15. ledna
Skupina C (Záhřeb):
Makedonie – Černá Hora 29:28 (15:16)
Slovinsko – Německo 25:25 (15:10)

Skupina D (Varaždín):
Maďarsko – Španělsko 25:27 (12:13)
Česko – Dánsko 28:27 (15:16)

Úterý 16. ledna
Skupina A (Split):
Srbsko – Island 29:26 (12:12)
Chorvatsko – Švédsko 31:35 (12:17)

Skupina B (Poreč):
Francie – Bělorusko 32:25 (14:11)
Norsko – Rakousko 39:28 (18:14)

Středa 17. ledna
Skupina C (Záhřeb):
Německo – Makedonie 25:25 (12:11),
Černá Hora – Slovinsko 19:28 (13:14)

Skupina D (Varaždín):
Česko – Maďarsko 33:27 (15:11)
Španělsko – Dánsko 22:25 (13:14)

Čtvrtek 18. ledna
Čtvrtfinálová skupina I (Záhřeb):
Norsko – Srbsko 32:27 (17:17)
Chorvatsko – Bělorusko 25:23 (15:12)

Pátek 19. ledna
Čtvrtfinálová skupina II (Varaždín):
Německo – Česko 22:19 (9:10)
Slovinsko – Dánsko 28:31 (14:16)

Sobota 20. ledna
Čtvrtfinálová skupina I (Záhřeb):
Švédsko – Francie 17:23 (8:10)
Chorvatsko – Norsko 32:28 (17:15).

Neděle 21. ledna
Čtvrtfinálová skupina II (Varaždín):
Německo – Dánsko 25:26 (9:8)
Makedonie – Španělsko 20:31 (6:15)

Pondělí 22. ledna
Čtvrtfinálová skupina I (Záhřeb):
Francie – Srbsko 39:30 (19:12)
Švédsko – Bělorusko 29:20 (16:11)

Úterý 23. ledna
Čtvrtfinálová skupina II (Varaždín):
Česko – Makedonie 25:24 (11:13)
Slovinsko – Španělsko 31:26 (13:12)

Středa 24. ledna
Čtvrtfinálová skupina I (Záhřeb):
Bělorusko – Srbsko 32:27 (16:11)
Norsko – Švédsko 28:25 (12:11)
Francie – Chorvatsko 30:27 (19:13)

Čtvrtfinálová skupina II (Varaždín):
Slovinsko – Česko 26:26 (11:12)
Dánsko – Makedonie 31:20 (12:12)
Španělsko – Německo 31:27 (14:13)

Pátek 26. ledna
Semifinále:
Španělsko – Francie 27:23 (15:9)
Švédsko – Dánsko 35:34 po prodl. (28:28, 16:14)

O 5. místo:
Chorvatsko – Česko 28:27 (16:10)

Finále
Španělsko – Švédsko 29:23 (12:14)
Nejvíce branek:
 Sole 5/3, Balaguer 5, Dujšebajev 4/1, Entrerríos a Ariňo po 4 – Nielsen 5, Ekberg 4/1, Wanne a Zachrisson po 3. Rozhodčí: Gubica, Miloševič (oba Chorv.). Sedmimetrové hody: 5/4 – 2/1. Vyloučení: 2:3.

O 3. místo
Francie – Dánsko 32:29 (17:14)
Nejvíce branek:
 N. Karabatic 9, Mahé 5/1, Abalo a Sorhaindo po 5 – Lindberg 12/1, Lauge Schmidt a Mortensen po 4.

Konečné pořadí ME: 1. Španělsko, 2. Švédsko, 3. Francie, 4. Dánsko, 5. Chorvatsko, 6. ČESKO, 7. Norsko, 8. Slovinsko, 9. Německo, 10. Bělorusko, 11. Makedonie, 12. Srbsko, 13. Island, 14. Maďarsko, 15. Rakousko, 16. Černá Hora.

Leave your vote

Comments

0 comments

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.