Kde sledovat Ligy národů živě ?

Liga národů UEFA 2020/21  se účastní 55 národních fotbalových týmů . Bude se konat od září do listopadu 2020 (souboje ve skupinách) a v červnu 2021 (finále Ligy národů). Prvenství z předchozí sezóny bude obhajovat tým Portugalska.Tentokrát budou ve hře dvě místa v play off o mistrovství světa 2022 v Kataru. Česká republika  se v následujícím ročníku Ligy národů UEFA představí ve 2. skupině B-divize spolu s výběry Slovenska , Skotska a Izraele.

Los Ligy národů 2020/21

Složení skupin divizí evropské fotbalové Ligy národů 2020/2021

A-DIVIZE:

1. skupina: Nizozemsko, Itálie, Bosna a Hercegovina, Polsko
2. skupina: Anglie, Belgie, Dánsko, Island
3. skupina: Portugalsko, Francie, Švédsko, Chorvatsko
4. skupina: Švýcarsko, Španělsko, Ukrajina, Německo

B-DIVIZE:

1. skupina: Rakousko, Norsko, Severní Irsko, Rumunsko
2. skupina: Česko, Skotsko,  Slovensko , Izrael
3. skupina: Rusko, Srbsko, Turecko, Maďarsko
4. skupina: Wales, Finsko, Irsko, Bulharsko

C-DIVIZE:

1. skupina: Černá Hora, Kypr, Lucembursko, Ázerbájdžán
2. skupina: Gruzie, Severní Makedonii, Estonsko, Arménie
3. skupina: Řecko, Kosovo, Slovinsko, Moldavsko
4. skupina: Albánie, Bělorusko, Litva, Kazachstán

D-DIVIZE:

1. skupina: Malta, Andorra, Lotyšsko, Faerské ostrovy
2. skupina: San Marino, Lichtenštejnsko, Gibraltar

⚽Fotbal výsledky ⚽Fotbal online⚽Fotbal živě⚽TV online

Kalendář Ligy národů v sezóně 2020/2021

1. kolo:  3. až 5. září

2. kolo:  6. až 8. září

3. kolo:  8. až 10. října

4. kolo:  11. až 13. října

5. kolo:  12. až 14. listopadu

6. kolo:  15. až 17. listopadu

finále:  2. až 6. června 2021

  • play off o sestup do D-divize:  24. až 29. března 2022

 

Liga národů 2020/2021

Formát Ligy národů ve skupinové fázi se nezměnil, všechny týmy však při zvýšeném počtu účastníků odehrají v září, říjnu a listopadu 2020 ne čtyři, ale šest zápasů.

Češi se na podzim 2020 setkají s každým soupeřem systémem doma i venku. Vítěz postoupí do A-divize LN, poslední v tabulce sestoupí do C-divize. Finálový turnaj se čtyřmi účastníky, vítězi jednotlivých skupin A-divize, odehrají v termínu 2.- 6. června 2021. Z druhého ročníku LN dvě mužstva dostanou šanci bojovat v dodatečné kvalifikaci o účast na MS 2022 do Kataru.

Nasazení pro losování fotbalové Ligy národů
Liga A:

1. koš: Portugalsko, Nizozemsko, Anglie, Švýcarsko.

2. koš: Belgie, Francie, Španělsko, Itálie.

3. koš: Bosna a Hercegovina, Ukrajina, Dánsko, Švédsko.

4. koš: Chorvatsko, Polsko, Německo, Island.

Liga B:

1. koš: Rusko, Rakousko, Wales, Česká republika.

2. koš: Skotsko, Norsko, Srbsko, Finsko.

3. koš: Slovensko, Turecko, Irsko, Severní Irsko.

4. koš: Bulharsko, Izrael, Maďarsko, Rumunsko.

Liga C:

1. koš: Řecko, Albánie, Černá Hora, Gruzie.

2. koš: Severní Makedonie, Kosovo, Bělorusko, Kypr.

3. koš: Estonsko, Slovinsko, Litva, Lucembursko.

4. koš: Arménie, Ázerbájdžán, Kazachstán, Moldavsko.

Liga D:

1. koš: Gibraltar, Faerské ostrovy, Lotyšsko, Lichtenštejnsko.

2. koš: Andorra, Malta, San Marino.