Karolina Pliskova online

📺Živé sportovní přenosy zde📺

Zde můžete sledovat tenisové utkání Tenis online

Karolina Pliskova

Karolina Pliskova Tenis online

Tenis výsledky online

Karolina Pliskova výsledky a zápasy online

Tenis online

Karolina Pliskova Instagram

Karolína Plíšková, úředním příjmením Hrdličková, je česká profesionální tenistka a finalistka ženské dvouhry na US Open 2016. Mezi červencem až zářím 2017 byla světovou jedničkou ve dvouhře žen, jakožto první taková hráčka z České republiky a historicky dvacátá třetí od zavedení klasifikace v roce 1975. Na čele žebříčku WTA strávila celkem 8 týdnů.Na okruh ITF vstoupila roku 2006 a profesionálkou se stala v sezóně 2009. Domovským oddílem je od sezóny 2015 klub TK Sparta Praha. V letech 2007–2014 nastupovala za I. ČLTK. Do sezóny 2013 strávila převážnou část kariéry na okruhu ITF, kde získala první titul v roce 2008 na turnaji v Bolu.

Ve své dosavadní kariéře na okruhu WTA Tour vyhrála čtrnáct turnajů ve dvouhře a pět jich získala ve čtyřhře. V rámci okruhu ITF si připsala deset titulů ve dvouhře a šest ve čtyřhře, které většinou vybojovala se svým dvojčetem Kristýnou, která je rovněž profesionální tenistkou.

Na žebříčku WTA byla ve dvouhře nejvýše klasifikována v červenci 2017 na 1. místě a ve čtyřhře pak v říjnu 2016 na 11. místě. Od druhé poloviny roku 2018 ji trénuje Španělka Conchita Martínezová, do jara 2019 společně s Australankou Rennae Stubbsovou.

V juniorské kategorii získala singlový titul na grandslamu Australian Open 2010, když ve finále zdolala Britku Lauru Robsonovou.

V českém fedcupovém týmu debutovala v roce 2015 v utkání světové skupiny proti Kanadě, když nastoupila do úvodního utkání, v němž dokázala ve dvou sadách porazit Françoise Abandovou. Následně porazila ještě ve třetí dvouhře Gabrielu Dabrowskou, čímž zajistila Česku postup do semifinále.Češky v sérii nakonec zvítězily celkově 4:0 na zápasy. Ve finále Fed Cupu 2015 v Praze proti Rusku plnila roli hráčky číslo dvě. Nejprve podlehla Šarapovové, v dalším utkáním však porazila za nepříznivého stavu 1:2 z pohledu Česka Pavljučenkovovou. V závěrečné čtyřhře pak Plíšková a Barbora Strýcová porazily ve třech setech pár Pavljučenkovová a Vesninová a český tým se tak stal vítězem této soutěže.[6] Druhou trofej přidala v roce 2016 po finálovém vítězství nad Francií 3:2, když celou sezónu plnila roli jedničky týmu. Třetí titul získala roku 2018, když odehrála semifinále proti Německu. Do roku 2020 v soutěži nastoupila k osmi mezistátním utkáním s bilancí 11–5 ve dvouhře a 4–0 ve čtyřhře

Leave your vote

Comments

0 comments

Napsat komentář

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.