Bayern udolal Atény, Bern poprvé v Lize mistrů bodoval

Hlavní strana Fotbal živě Hokej živě tenis živě ŽivéPřenosy

ZPĚT NA HLAVNÍ STRANU ←

Přečíst celý článek zde

Praha - Fotbalisté Bayernu Mnichov v Lize mistrů zvítězili 2:0 na hřišti AEK Atény a vedou skupinu E. Young Boys Bern doma uhráli remízu 1:1 s Valencií a získali první bod v základní skupině prestižní soutěže v historii.

Bayern se poslední dobou trápil, před víkendovým vítězstvím v lize čtyřikrát za sebou nevyhrál. V Aténách si chtěl vylepšit náladu, ale dlouho svou převahu nedokázal gólově zužitkovat.

Hodně aktivní byl zejména Gnabry. V 61. minutě uvolnil Hummelse, který našel Robbena. Jeho střelu ještě stihla obrana zablokovat, ale Martínez se položil do dorážky a protrhl střelecké trápení. Navíc tři minuty nato Gnabry chytře uvolnil Rafinhu, ten našel zcela volného Lewandowského a pro polského kanonýra už nebyl problém trefit prázdnou branku.

Zatímco Aténám se poprvé bodovat nepovedlo, Bern zaskočil španělského favorita. Valencie sice šla do vedení, když se Batshuayi dostal za obranu, obešel i gólmana a zamířil do prázdné branky. Jenže ve druhé půli hostující Parejo i přes snahu ve skluzu stáhnout nohy fauloval protivníka a Hoarau penaltu proměnil. Bern mohl dokonce vyhrát, ale brankář Neto fantasticky vytáhl Sanogovu hlavičku na tyč.

3. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina E:

AEK Atény - Bayern Mnichov 0:2 (0:0)

Branky: 61. Martínez, 64. Lewandowski. Rozhodčí: Kulbakov - Žuk, Masljanko - Šerbakov, Dmitrijev (všichni Běl.).

21:00 Ajax Amsterodam - Benfica Lisabon.