Froome se díky famóznímu úniku ujal vedení na Giru, Dumoulin ztrácí 40 sekund

Hlavní strana Fotbal živě Hokej živě tenis živě ŽivéPřenosy

ZPĚT NA HLAVNÍ STRANU ←

Přečíst celý článek zde

Froome se díky famóznímu úniku ujal vedení na Giru, Dumoulin ztrácí 40 sekund

Bardonecchia (Itálie) - Britský cyklista Chris Froome vyhrál díky famóznímu sólovému úniku královskou 19. etapu Gira d'Italia a ujal se vedení v průběžném pořadí. Čtyřnásobný vítěz Tour de France Froome, kterému dosud patřilo průběžné čtvrté místo, nastoupil 80 kilometrů před cílem a postupně smazal ztrátu na všechny rivaly v celkovém hodnocení. Druhý Nizozemec Tom Dumoulin na něj po dnešku ztrácí 40 sekund.

Dumoulin přijel po 184 náročných kilometrech do cíle na chvostu čtyřčlenné skupiny Froomeových pronásledovatelů. V cílovém stoupání na Bardonecchii jej předčili Ekvádorec Richard Carapaz, který za Britem zaostal o tři minuty, Francouz Thibaut Pinot, jenž se posunul na třetí příčku, a Kolumbijec Miguel Ángel López.

Mnohem hůř než obhájce titulu Dumoulin dopadl dosavadní držitel růžového trikotu Brit Simon Yates, který nabral obrovskou ztrátu a vypadl z elitní desítky. S Alpami se peloton rozloučí v sobotu, v neděli už je na programu jen rovinatý dojezd do Říma. Pokud Froome udrží vedení, zkompletuje jako sedmý cyklista v historii triumfy na Grand Tours.