Tryskáč ve vzduchu i na lyžích. Tým Ledecké před velkým finále raději tlumí vášně

Hlavní strana Fotbal živě Hokej živě tenis živě ŽivéPřenosy

ZPĚT NA HLAVNÍ STRANU ←

Přečíst celý článek zde

Tryskáč ve vzduchu i na lyžích. Tým Ledecké před velkým finále raději tlumí vášně

Aare (Švédsko) - Je to velká honička, být ve dvou sportech jednička, chtělo by se zanotovat na konto Ester Ledecké. Česká obojživelnice ještě v sobotu úspěšně bojovala o velký křišťálový globus na snowboardu ve Švýcarsku, jenže hned druhý den se v téměř dva tisíce kilometrů vzdáleném Švédsku konaly volné tréninkové jízdy lyžařek v rámci finále Světového poháru. Ani tam ale dvojnásobná olympijská šampionka nesměla chybět, a tak si najala soukromé tryskové letadlo, aby všechno stihla.

Pondělní oficiální trénink sjezdu sice organizátoři ve švédském Aare zrušili kvůli větru, ale v tom úterním už česká reprezentantka zajela druhou nejrychlejší jízdu dne. A to byla na lyžích jen pár dnů, naposledy na nich slavila 17. února olympijské zlato v super-G. 

"Ester měla lepší viditelnost, prvních deset holek mělo ještě zataženo, což také hrálo roli, ale pro nás je to signál, že všechno je v pořádku," tlumil vášně trenér Tomáš Bank v rozhovoru pro Radiožurnál a deník Sport.

Pod pěti kruhy sjezd musela kvůli přípravě na snowboardový závod oželet, přesto už její jméno ve startovním poli budí respekt. Znovu v tréninku porazila takové hvězdy, jakou je Američanka Lindsey Vonnová nebo Tina Weiratherová z Lichtenštejnska.

Pro Ledeckou je ve sjezdu maximem sedmé místo z Lake Louis, které zajela v prosinci. Ve čtvrtek ji pak ve Švédsku čeká i super-G, ve kterém se v únoru zapsala do sportovní historie.

"Nemůžete počítat, že znovu vyhraje. To se stane jednou za sezonu," upozorňuje ale trenér Bank.

Cíl má tým momentálně někde jinde. Ledecká si bude chtít dojet pro umístění v první patnáctce, která je ve finále SP bodovaná. "Tím by se udržela se ve třicítce pro příští sezonu a měla tak dobrou pozici. A když bude lepší, tak jen dobře," dodal Bank.

Ještě než si přesně v poledne sjezdařky střihnou hlavní závod, dostanou k dispozici v 9:30 jeden trénink, ke kterému neměly kvůli špatnému počasí v pondělí prostor. Bude to potřeba, protože tentokrát se pojede trať celá, ne jen dolní nezafoukaná pasáž jako v úterý.

Čtvrteční super-G je na programu v 10:30. Z obou závodů vám deník Aktuálně.cz přinese online reportáž.