Samková už ví, jak nakládat s oslavami, a těší se, až vyrazí na dovolenou do Washingtonu

Hlavní strana Fotbal živě Hokej živě tenis živě ŽivéPřenosy

ZPĚT NA HLAVNÍ STRANU ←

Přečíst celý článek zde

Samková už ví, jak nakládat s oslavami, a těší se, až vyrazí na dovolenou do Washingtonu

Praha - Už to zná. Ví jaké to je, když po ní všichni známí a fanoušci chtějí ukazovat olympijskou medaili. Tentokrát si snowboardcrossařka Eva Samková užila klidnější oslavy. Po zisku bronzu z Koreji po pár dnech odjela do španělské La Moliny na Světový pohár, kde o víkendu vyhrála. 

"Chtělo se mi závodit, byla jsem připravená, protože v sezoně jsem zas tolik závodů nezajela. A navíc jsem měla klid, protože v Čechách přece jen mám klidu míň. Bylo hezké na týden odjet pryč," přiznala na další z poolympijských oslav v hale Redbull Max Space v areálu Pragovky, kde jí zahrála i její oblíbená kapela Wohnout.

Jednu z hlavních veselic absolvovala také v rodném Vrchlabí, kde ji spolu s dalšími olympioniky minulý týden přivítaly stovky lidí. "Bylo to víc v klidu, nebyl to takový boom jako po Soči. Tehdy jsem byla strašně unavená a nevěděla, co od toho čekat. Umím s tím líp nakládat, fungovat," vysvětlila.

I ve Španělsku bylo cítit, že už je vrchol sezony pryč. "Bylo to zvláštní. Trať lehká. Přišlo mi, že jsme všichni na společném tréninku. To nejvíc, na co všichni čekali, už bylo. Závodili jsme si a byla pěkná klidná atmoška," líbilo se Samkové.

To ale neznamená, že by olympijský závod v Koreji hodila úplně z hlavu, pořád si dobře pamatuje, že medaili si vyjela 16. února stejně jako v Soči před čtyřmi lety.

"Nevím, jak to plánujou, ale vyšlo to na stejný den. Ale osud to asi není, to bych i v Koreji vyhrála," směje se česká snowboardistka. 

Výhodou je, že závod pravidelně vychází do poloviny olympijských her ,a tým tak ještě stihne spoustu akcí z pozice fanouška. "Bylo to tak akorát, byli jsme tam ještě asi čtyři dny navíc. Nějaké závody jsme viděli. Člověk má pak klid, může se rozkoukat," dodala.

Bronzová medailistka si už stihla i prohlédnout finálovou jízdu ze záznamu na kameře, kterou měla připevněnou na helmě. "Přišlo mi, že pocit na trati, že jsem během jízdy hodně vzadu, byl správnej. Fakt jsem byla hodně vzadu. A ve finiši mi spadla z hlavy ta kamerka, to bylo docela vtipný," líčí poznatky.

Jednou z dalších motivací by pro ni mohlo být mistrovství světa, ze kterého jí ještě cenný kov chybí. 

"Jasný, abych si něco dokázala. Ne, to ne, ale líbilo by se mi to. Chci vyhrát každý závod. A jak je to teďka těžší než dřív, tak mě to víc nabudí a chci do toho víc jít. Je to větší boj a je to o to zajímavější, proto se na to těším," říká.

Teď se hlavně soustředí na poslední závod v Moskvě a pak už ji čeká dovolená. "Měla bych jít na operaci, to se rozhodne asi za dva týdny. Chtěla bych jet na dva týdny za kamarádkou do Ameriky, protože jsme se dlouho neviděly. Je to nejlepší kamarádka, která tam pracuje okolo Washingtonu," prozrazuje plány.

Nezapomíná ale ani na juniorské parťáky, pokud to bude jen trochu možné, ráda by v srpnu odjela na jejich mistrovství světa na Nový Zéland. "Byl by to trénink, ale zároveň to vždycky beru i jako dovolenou."