Pořád se cítím jako nováček, říká olympijský hrdina Krpálek. Po dvou letech se bude prát v Česku

Hlavní strana Fotbal živě Hokej živě tenis živě ŽivéPřenosy

ZPĚT NA HLAVNÍ STRANU ←

Přečíst celý článek zde

Pořád se cítím jako nováček, říká olympijský hrdina Krpálek. Po dvou letech se bude prát v Česku

Do letošního roku jste vstoupil třetím místem na nedávném Grand Slamu v Paříži. Spokojenost, nebo jste čekal víc?

Byl jsem maximálně spokojen. Po předchozí dvouměsíční přestávce jsem nebyl v ideálním rozpoložení, chyběla mi energie a váha mi spadla na 111 kilogramů. Navíc tři zápasy jsem vyhrál až v prodloužení, takže turnaj byl pro mě hodně náročný. Řadu dní mě potom ještě celé tělo bolelo, ale už jsem fit a připraven podat v pražském klání kvalitní výkon.

Loni v srpnu vás trápily přetržené vazy v kotníku. Už jste zdravotně v pořádku?

Při větší námaze pořád ještě cítím bolest, ale když zápasím se zatejpovaným kotníkem, tak mě nic neomezuje. K úplnému vyléčení je asi potřeba ještě víc času.

Jak vůbec prožíváte přechod do váhy nad 100 kilogramů?

Už jsem vyhrál dva turnaje a dosáhl dalších dobrých výsledků, ale pořád se cítím jako nováček. Zápasy v této váhové kategorii jsou úplně něco jiného než ty dřívější. Především musím jít na každého soupeře s jinou taktikou. A pak není jednoduché porazit judistu, který váží o 40 kilogramů víc než já. Moje váha se pohybuje kolem 115 kilogramů a cítím, že ještě není ideální. Chce to postupně ji zvyšovat. Ale upřímně řečeno - váha není zrovna to, čemu věnuju největší pozornost.

A čemu tedy?

Před zápasem je pro mě důležité, abych se celkově cítil dobře, měl potřebnou sílu a energii. Je pravda, že jsem za poslední dva roky zesílil, což potvrzují i moji známí soupeři. Cítím to hlavně v rukou, ale pořád jsem v porovnání s několika špičkovými judisty slabší.

Má pro vás přechod do této kategorie také nějaké výhody?

Velká většina mých soupeřů nevydrží se silami moc dlouho, takže "ve druhém poločase" mám proti nim výhodu.

Co pro vás znamená pražský turnaj?

Od olympiády v Riu jsem se na české půdě nepředstavil, a proto pro mě má víkendový turnaj zvláštní příchuť. Chci se ukázat v dobrém světle, a i když přijede řada výborných judistů, tak mým jednoznačným cílem je vítězství.

A máte už program na jarní měsíce?

Čeká mě soustředění v Nymburku a už tradičně také v Japonsku, koncem dubna mistrovství Evropy a v červnu zřejmě Grand Prix v Mexiku.