Neymar si zlomil nárt. Musí na operaci a chybět bude až dva měsíce, zmešká i osmifinále Ligy mistrů

Hlavní strana Fotbal živě Hokej živě tenis živě ŽivéPřenosy

ZPĚT NA HLAVNÍ STRANU ←

Přečíst celý článek zde

Neymar si zlomil nárt. Musí na operaci a chybět bude až dva měsíce, zmešká i osmifinále Ligy mistrů

Sao Paulo - Útočník Paris St. Germain Neymar půjde na operaci kvůli zlomenině nártní kůstky a vymknutému kotníku. Podle vyjádření francouzského klubu hvězdný Brazilec postoupí chirurgický zákrok na konci týdne ve své vlasti.

Šestadvacetiletý reprezentant by tak mohl chybět až dva měsíce, mimo jiné příští týden zmešká domácí odvetu osmifinále Ligy mistrů s Realem Madrid.

"Po testech jsme s hráčovým souhlasem rozhodli, že operace bude nejlepší volbou," uvedl pařížský klub v prohlášení bez odhadované délky absence. Tu ale už dříve předpověděl Neymarův otec. "PSG ví, že nebudou mít Neymara k dispozici nejméně v dalších šesti týdnech. Ať už půjde na operaci nebo ne, léčba zranění potrvá šest až osm týdnů," řekl Neymar Santos Sr. televizi ESPN Brasil.

Neymar, který je od loňského přestupu z Barcelony za 222 milionů eur nejdražším hráčem historie, se zranil v 76. minutě nedělního ligového zápasu s Marseille. Domácí útočník špatně došlápl po souboji s obráncem Bounou Sarrem a musel opustit hřiště na nosítkách. PSG už neměl k dispozici střídání, přesto i v deseti udržel jasné vítězství 3:0.

Neymar se po příchodu z Barcelony okamžitě stal tahounem pařížského mužstva. Ve 30 soutěžních duelech této sezony vstřelil 29 gólů a přidal 18 asistencí. V posledních letech je hlavní hvězdou brazilské reprezentace. Jeho účast na červnovém světovém šampionátu v Rusku by ani v případě operace neměla být ohrožena.