Čeští lyžařští reprezentanti se naladili na paralympiádu. Na mistrovství republiky vítězili

Hlavní strana Fotbal živě Hokej živě tenis živě ŽivéPřenosy

ZPĚT NA HLAVNÍ STRANU ←

Přečíst celý článek zde

Čeští lyžařští reprezentanti se naladili na paralympiádu. Na mistrovství republiky vítězili

Rokytnice nad Jizerou - Všem českým reprezentantům se na otevřeném mistrovství republiky dařilo. Miroslav Lidinský, Pavel Bambousek, Anna Pešková i Patrik Hetmer ve svých kategoriích zvítězili a Tadeáš Kříž byl v obou disciplínách hned za Hetmerem. 

Pro lyžaře na monoski Pavla Bambouska bylo otevřené mistrovství České republiky zároveň prvním závodem, který letos absolvoval.

Naposledy totiž závodil začátkem prosince na Evropském poháru na Pitztalu. "Po něm jsem měl v plánu ještě Světový pohár ve Svatém Mořici, ten byl však kvůli přívalům sněhu zrušen. Koncem prosince jsem si zlomil nohu a byl jsem rád, že jsem se v lednu dal nějak dohromady, abych mohl být na sněhu a pomalu začít trénovat," líčil český reprezentant. "Vítězství na mistrovství republiky je pro mě povzbuzením, vidím, že to jde a že v Koreji budu schopen zabojovat i přes komplikace, které jsem letos měl," doplnil optimisticky.

Miroslav Lidinský, který závodí v kategorii stojících, byl také rád, že si může po delší době zazávodit. I on měl v této sezoně smůlu na zrušené závody a na posledním  lednovém Evropském poháru v italském středisku Sella Nevea mu praskla lyžařská protéza, takže mohl odjet jen jeden ze závodů.

Zrakově postižený Patrik Hetmer byl spokojený s vítězstvím v obou disciplínách. "V obřím slalomu nám sice moc nevyšlo první kolo, z mé strany to nebyl dobrý výkon, ale ve druhém kole jsme zabrali, předvedli solidní jízdu a vyhráli," pochvaloval si.

Na paty mu šlapal mladý Tadeáš Kříž, který v prvním kole obřího slalomu zaostával za Hetmerem o necelou vteřinu. " Víc mi sedí techničtější obřáky, tento byl na můj vkus moc otevřený," vysvětloval Hetmer, který si celkově domácí šampionát pochvaloval: "Závody byly pěkně uspořádané, nikde nebyly žádné prostoje a vše se vydařilo."

V kategorii zrakově postižených žen závodila také Anna Pešková. "Přijely jsme pouze na nedělní obří slalom. Moje trasérka Míša byla nemocná, takže to jinak nešlo," prohlásila Pešková.

Jejím cílem bylo vyjet si fisové body, aby mohla startovat na paralympiádě i v technických disciplínách. "Bohužel obří slalom na Pitztale i v Sella Nevea nám zrušili, takže nebylo mnoho příležitostí, kde si body vyjet. Doufám, že na paralympiádě budu moci jet kromě rychlostních disciplín i obřák a slalom, zatím to není jisté," uvedla Pešková.

V minulém týdnu trénovala většina reprezentantů ve Špindlerově Mlýně pod vedením zkušené lyžařky a bývalé reprezentantky Evy Jelínkové-Sochorové, jejíž působení je pro tým velkým přínosem. Tento trénink byl poslední před odletem na zimní paralympijské hry v Pchjongčchangu, které startují 9. března.