Plzeň v krizi není, Vrba si to srovná. Bát se nemusí, Sparta i Slavia hrají houby, glosuje Petržela

Hlavní strana Fotbal živě Hokej živě tenis živě ŽivéPřenosy

ZPĚT NA HLAVNÍ STRANU ←

Přečíst celý článek zde

Plzeň v krizi není, Vrba si to srovná. Bát se nemusí, Sparta i Slavia hrají houby, glosuje Petržela

Po remíze v Olomouci Plzeň doma prohrála s Jihlavou. Ale krize? Já bych z toho žádnou vědu nedělal.

Prohrát může každé mužstvo, prohrami se nejvíc naučíte. Když budete pořád vyhrávat, tak vás to jednou zkosí. No jo, přišla na ně taková srajda, takových zápasů jsem zažil moře. Počítám, že ani Pavel Vrba nepředpokládal, že by se takový zápas mohl ztratit.

Ale jsem přesvědčený o tom, že se zase brzy dají do kupy. Pavel je zkušený trenér, ten si to srovná.

Plzeň má výhodu v tom, že mančafty pod ní hrají houby. Sparta? Co si budeme nalhávat, ta je na jaře hrozná, těžko bude Viktorku ohrožovat. Slavia zase přechází na jiný fotbal. Odstranili cizince, což nevím, jestli je dobře, Číňani se možná budou zlobit.

Plzeň odehrála velmi dobrou odvetu s Partizanem Bělehrad, ale zápas s Jihlavou kluci určitě nevypustili schválně, prostě ho prohráli. Když máte dva zápasy za týden, někdy se to stane. Hráči toho můžou mít plné zuby, Rusové tomu říkají, že nejsou nastrojení. To znamená, že všechny emoce vyplivali v předchozím zápase. 

Jak by měl nyní trenér postupovat? Určitě klidně. Kluky namotivovat, znovu nastartovat a jet. Nemá cenu, když na ně budete řvát, nic neuděláte, to jim ještě nepřidá, naopak je zabijete.

Zlín prohrál v Karviné 4:0 a pro mě je to šok. Tohle už není náhodná porážka. Kolem klubu se teď šušká spousta věcí, o trenérovi a tak, to znáte, když se prohrává.

Přitom mají velmi kvalitní mančaft. Dokonce jsem jim ho pomáhal tipovat, proto vím, že mají výborné hráče. S majitelem klubu Zdeňkem Červenkou jsme velmi dobří kamarádi, známe se spoustu let, přestupy jsme spolu konzultovali. Proto jsem překvapený, že takový tým nehraje.

Se Zdeňkem jsem o tom mluvil, samozřejmě byl naštvaný. Prohrát se může, ale ne takovým rozdílem.

S takovými výkony může Zlín klidně padnout do druhé ligy, vždyť jsou pět bodů od sestupu. Ale takový výkyv už měli před dvěma lety, tenkrát u nás na Baníku dostali trojku v sezoně, když jsme sestupovali. Tenkrát na jaře udělali méně bodů než my.

V neděli bylo v akci opět video, kvůli opakovaným záběrům rozhodčí Proske neuznal Slavii Škodův gól. Byl tam ofsajd, rozhodčí zkoumal situaci dlouho a posoudil ji správně.

Já zavedení videa hodnotím pozitivně. Odhalí pravdu, už to nemůže nikdo očurat. Výsledek je pak stoprocentně spravedlivý. Když video k dispozici není, každý si stěžuje, obviňuje rozhodčí… Tímhle dohady skončí.