Domluveno, Petržela se vrací na trenérskou lavičku. Po Páníkovi převezme Zlín

Hlavní strana Fotbal živě Hokej živě tenis živě ŽivéPřenosy

ZPĚT NA HLAVNÍ STRANU ←

Přečíst celý článek zde

Domluveno, Petržela se vrací na trenérskou lavičku. Po Páníkovi převezme Zlín

Zlín - Smlouva ještě podepsána není, ale angažmá ve Zlíně potvrdil deníku Aktuálně.cz sám čtyřiašedesátiletý kouč.

"Ze strany Zlína je to asi čtvrtá nabídka, už z nich nemůžu dělat blbce a jdu tam. S panem Červenkou se známe třicet let, už dřív jsme spolu například diskutovali posílení kádru," řekl Petržela, který v této sezoně působil v redakci Aktuálně.cz jako komentátor.

Zkušeného trenéra, který si udělal jméno především svým úspěšným angažmá v Zenitu Petrohrad, ovšem nečeká jednoduchá práce. Účastník základní skupiny Ligy mistrů, který před sezonou posílil o hráče jako Ekpai, Železník, Mehanovič nebo Jiráček, se skromně krčí na devátém místě tabulky, pouze s pětibodovým náskokem na sestupové příčky.

Naposledy Zlín prohrál v Karviné 0:4, což definitivně zlomilo vaz kouči Bohumilu Páníkovi.

"Musím přijít na to, proč Zlín má tak slabá jara, protože kádr má kvalitní," vytyčil si Petržela jeden z primárních úkolů.

Jednašedesátiletému Páníkovi měla po této sezoně skončit smlouva. Zlínský tým vedl od prosince 2014, kdy ještě hrál druhou ligu. Pod jeho vedením se mužstvo po půlroce probojovalo do nejvyšší soutěže. Sezony mezi elitou ale mají ve zlínském podání podobný průběh, po skvělých podzimních výsledcích se mužstvu na jaře nedaří.

Loni dovedl Páník zlínské svěřence k vítězství v domácího poháru, což automaticky znamenalo postup do základní skupiny Evropské ligy. V ní Zlín v konkurenci Kodaně, Lokomotivu Moskva a Sheriffu Tiraspol získal dva body.