Kudy teď? Běžkyně Stadloberová na trati zabloudila a ztratila naději na olympijskou medaili

Hlavní strana Fotbal živě Hokej živě tenis živě ŽivéPřenosy

ZPĚT NA HLAVNÍ STRANU ←

Přečíst celý článek zde

Kudy teď? Běžkyně Stadloberová na trati zabloudila a ztratila naději na olympijskou medaili

Pchjongčchang - Chvilková ztráta koncentrace a špatné odbočení stály běžkyni na lyžích Teresu Stadloberovou medaili v závěrečném závodu na 30 kilometrů na olympijských hrách v Pchjongčchangu.

Pětadvacetiletá Rakušanka bojovala ještě sedm kilometrů před koncem o stříbro, po jednom ze sjezdů ale z nevysvětlitelných důvodů špatně zatočila. "Nevím, já opravdu nevím," říkala zklamaná Stadloberová v cíli, kam nakonec doběhla jako devátá. "Špatně jsem odbočila, a to dvakrát. Podruhé už jsem si ničím nebyla jistá. Měla jsem okno. Vůbec nevím, proč jsem jela špatně," dodala.

Jedno bloudění Teresy Stadloberové…

…a druhé bloudění:

Podle Stadloberové by bylo lepší, kdyby byla trasa značená barvami, své zaváhání ale na organizátory nesváděla. "Jsem hrozně smutná a zklamaná, že se to stalo zrovna dneska. Vím, že v klasice můžu zajet dobrý výsledek, a měla jsem i dobré lyže. Než jsem špatně zatočila, věřila jsem, že můžu bojovat o medaili," přiznala.

V cíli ji okamžitě utěšoval otec. "Brečela jsem. A on jen řekl: Dneska to nebyl tvůj den. Ale když chcete vyhrát medaili, musíte znát trať," dodala. Nejlepším výsledkem z Pchjongčchangu tak pro ni zůstalo sedmé místo z úvodního skiatlonu.