Sáblíková dostala šanci jet i hromadný závod. Bolavá záda ji ale na led nepustí

Hlavní strana Fotbal živě Hokej živě tenis živě ŽivéPřenosy

ZPĚT NA HLAVNÍ STRANU ←

Přečíst celý článek zde

Sáblíková dostala šanci jet i hromadný závod. Bolavá záda ji ale na led nepustí

Kangnung - Rychlobruslařku Nikolu Zdráhalovou čeká v sobotu čtvrtý a poslední start na olympijských hrách v Pchjongčchangu. Představí se v závodu s hromadným startem, ve kterém mohla startovat i Martina Sáblíková. Stříbrná medailistka ze závodu na 5000 metrů však nevyužila nabídku posunout se z pozice náhradnice do startovního pole.

"Dnes nám hodinu před losováním zavolali, že má Martina možnost jet. Kdyby se jelo hned finále, tak by startovala. Teď ale není ve stavu, že může jet dvakrát za sebou šestnáct kol," řekl trenér Petr Novák ČTK.

Třicetiletá rychlobruslařka má celou sezonu problémy se zády a ani v Pchjongčchangu není její zdravotní stav takový, aby zvládla semifinále a za hodinu a půl v případě postupu i finále. "Škoda, že to nejde. Kdyby se jelo hned finále, tak bych ji hned pustil a měli jsme hodně velkou šanci. Buď by pomohla Nikole nebo by sama zkusila odjet," litoval Novák.

Závod s hromadným startem bude mít na oválu v Kangnungu olympijskou premiéru. Zdráhalová v něm na loňském mistrovství světa skončila patnáctá, na lednovém evropském šampionátu byla desátá. Ve Světovém poháru je devatenáctá, přičemž nejlepší výsledek si připsala v prosinci v Salt Lake City, kde byla desátá.

"Pokud se Niky dostane do finále, tak věřím, že bude bojovat o medaili. Nejdříve se tam ale musí dostat," řekl Novák, podle kterého sprinterky, jež závody s hromadným startem nejčastěji vyhrávají, nezvládnou náročný program večera. "Myslím si, že na to mít nebudou a Niky je vytrvalkyně, ale i rychlá. Šanci má," uvedl Novák.

Z každého semifinále postoupí do bojů o medaile osm rychlobruslařek. Jedenadvacetiletá Zdráhalová v Pchjongčchangu obsadila jedenácté místo v závodu na 1500 metrů, patnácté v závodu na 3000 metrů a byla devatenáctá na kilometru.