Rusové mají další dopingový problém. Podezřelá je bobistka Sergejevová

Hlavní strana Fotbal živě Hokej živě tenis živě ŽivéPřenosy

ZPĚT NA HLAVNÍ STRANU ←

Přečíst celý článek zde

Rusové mají další dopingový problém. Podezřelá je bobistka Sergejevová

Pchjongčchang - Bobistka Naděžda Sergejevová je druhým ruským olympionikem s pozitivním dopingovým testem na hrách v Koreji. Země, která je kvůli systematickému dopingu suspendována a jen vybraní její sportovci mohou v Pchjongčchangu soutěžit pod neutrální vlajkou, má další velký problém.

Pozitivní test Sergejevové potvrdil šéf ruského svazu bobistů Alexander Zubkov, jenž sám kvůli dopingu přišel o dvě zlaté medaile ze Soči. Podle něj měla třicetiletá závodnice v těle zakázanou látku trimetazidin obsaženou v léku na srdce.

Sergejevová obsadila ve středečním závodu s brzdařkou Anastasií Kočeržovovou 12. místo. Pozitivní vzorek odevzdala při mimosoutěžní kontrole už v neděli. O pět dnů dříve podle Zubkova odevzdala test negativní. Mezinárodní olympijský výbor (MOV) ani arbitrážní soud CAS se zatím nevyjádřily.

Třicetiletá ruská pilotka vinu odmítla. "Potvrdila nám, že takový lék neužila, a tým řekl, že jí žádnou medikaci nevydal," tlumočil Zubkov.

O první dopingový případ Olympijských sportovců z Ruska se v Koreji postaral curler Alexandr Krušelnickij a přišel o bronz ze soutěže smíšených dvojic.

Jeho nález meldonia spolu s pozitivním testem Sergejevové jsou pro Rusko vážnou komplikací před plánovaným jednáním MOV, který by měl v sobotu rozhodnout, zda formálně zruší pro zemi trest. Rusové věřili, že suspendace by mohla být ukončena a už při nedělním závěrečném ceremoniálu v Pchjongčchangu by mohli mít zpátky svoji státní vlajku.

Sergejevová uvízla v sítu dopingových kontrol jako čtvrtý účastník korejské olympiády. Po pozitivním testu už také hry opustili slovinský hokejista Žiga Jeglič a japonský rychlobruslař na krátké dráze Kei Saito.