Kovalčuk se mi ani neomluvil, tvrdí sestřelený Kolář. Rusovi začal nadávat, ten se brání

Hlavní strana Fotbal živě Hokej živě tenis živě ŽivéPřenosy

ZPĚT NA HLAVNÍ STRANU ←

Přečíst celý článek zde

Kovalčuk se mi ani neomluvil, tvrdí sestřelený Kolář. Rusovi začal nadávat, ten se brání

Praha - Když Češi vstřebávali nepříznivé skóre 0:2, rozezlil je ještě útočník Kovalčuk, který trefil kolenem beka Koláře. Ten s bolestivou grimasou padl na led.

Sudí poslali hvězdného Rusa na trestnou lavici, ale jen na dvě minuty, což česká střídačka nechápala. Naštvání dával najevo hlavně Jan Kovář.

Roman Horák pak o přestávce České televizi řekl: "Myslím, že rozhodčí to měli posoudit trošku jinak. Dát mu pět minut."

"Já jsem si říkal, že by to mohlo být na pět minut plus do konce utkání, ale bohužel," prohlásil Kolář, oběť zákroku. Na střídačku dojel s pomocí spoluhráčů, ale později znovu vyjel na led: "Věděl jsem, že budu pokračovat, protože šlachy vydržely. Bolela mě akorát kost."

Češi si v následné přesilovce vytvořili obrovský tlak, ale gól nedali. Naopak Kovalčuk v závěru upravil do prázdné brány na konečných 3:0. Teď ale Rusové řeší, zda jejich hvězda bude moct naskočit do nedělního finále.

"Disciplinární komise tenhle moment jistě zváží," upozorňuje web championat.com.  

"Chtěl jsem Kolářovi jít do těla, ale on na poslední chvíli uhnul," bránil se Kovačuk. "Díky bohu, že není zraněný. Takový je hokej. Myslím, že všechno bude v pořádku a dodatečný trest mi nehrozí. Opakuji, že jsem ho nechtěl zranit."

Na ledě se však Kovalčuk neomluvil. "Za to jsem mu nadával," přiznal českým novinářům Kolář. "Vždyť věděl, jak mě trefil. Omluvit se nic nestojí, nebolí to. Mohl přijet a něco říct." Místo toho si oba hráči vyměnili několik nelichotivých slov.

Že zákrok křídelníka Petrohradu byl hodně za hranou, v podstatě uznal i trenér sborné Oleg Znarok. Na otázku, zda se bál trestu na pět minut a do konce utkání, odpověděl kladně.