Tady nenatáčejte. Psychologická válka před semifinále začala, Češi měli konflikt s ruskými novináři

Hlavní strana Fotbal živě Hokej živě tenis živě ŽivéPřenosy

ZPĚT NA HLAVNÍ STRANU ←

Přečíst celý článek zde

Tady nenatáčejte. Psychologická válka před semifinále začala, Češi měli konflikt s ruskými novináři

Pchjongčchang - Zástupci českého hokejového týmu nedovolili na tréninku před semifinálovým zápasem s Rusy televizním štábům z Ruska točit záběry. Podle agentury TASS zasáhl manažer české reprezentace Jan Černý proti novinářům dokonce silou.

"Černý použil sílu vůči kameramanovi ruského štábu, pokusil se ho strčit ze schodů. Na výzvy kameramana, aby se jej nedotýkal, šéf české delegace nereagoval," tvrdí agentura.

Češi si na direktoriátu turnaje prosadili, že jejich přípravu na zápasy zahraniční televize nesmějí snímat a redaktoři mohou pouze natáčet rozhovory ve vyhrazených prostorech. Manažer Černý a tiskový mluvčí Zdeněk Zikmund tak několikrát museli upozorňovat kameramany i redaktory, že trvají na dodržení pravidel.

"Na direktoriátu jsme se dohodli, že necháme tréninky pro média i ostatní otevřené, že to nebudeme selektovat. Natáčet se ale nesmí. A dvakrát nebo třikrát jsme to během olympiády zdůraznili," citovala ČTK Černého, který ruské televizi zabránil v nahrávání i svým tělem.

"Samozřejmě, že je to psychologická válka. Dělají, že tomu nerozumí. Přitom doteď tady nebyli, naše tréninky si nikdo nenahrával. Jak jsem řekl, není to povolené," podotkl Černý s tím, že trenéři soupeřů mohou přípravu bez problémů osobně sledovat.

Dva členové ruského realizačního týmu také na tribuně byli. "Mohou si klidně dělat zápisky. Ale aby to natáčela televize? Pak jim to klidně může dát," řekl.

Češi nastoupí v pátek proti ruským hokejistům v červených dresech a stejně jako ve všech čtyřech předešlých zápasech budou mít levou střídačku. Jako lépe postavený tým v základní části totiž měli právo volby. Rusové se to ale ráno pokoušeli změnit.

"Přišli s tím, že si vyměníme dresy i střídačku. Sedíme vedle sebe a on na mě: Máte pěkné bílé dresy. Tak říkám: A co? On, a co pravá střídačka?" popsal Černý ranní sezení, ve kterém mu kolega v nadsázce za výměnu nabídl i 100 eur. "Tak jsme se ho zeptal, jestli nemají v Rusku krizi," pousmál se.

Trenér Josef Jandač bral dění na tribuně s nadhledem. "Já to neřeším. Nemělo by se to natáčet. Ale Rusové si to natáčí, skautují, každé mužstvo to dneska řeší," řekl Jandač.

Semifinále proti Rusku se hraje v pátek od 8:40 SEČ.