Sdruženáři jsou v soutěži družstev po skoku šestí, vede Rakousko před Německem

Hlavní strana Fotbal živě Hokej živě tenis živě ŽivéPřenosy

ZPĚT NA HLAVNÍ STRANU ←

Přečíst celý článek zde

Sdruženáři jsou v soutěži družstev po skoku šestí, vede Rakousko před Německem

Pchjongčchang - Olympijskou soutěž družstev v severské kombinaci vede po skokanské části Rakousko o šest sekund před Německem a o devatenáct před Japonskem. Česká čtveřice Ondřej Pažout, Miroslav Dvořák, Lukáš Daněk a Tomáš Portyk je šestá z deseti týmů, do běhu odstartuje s bezmála dvouminutovým odstupem za Rakušany.

Největší porci bodů přinesl do českého součtu Portyk, který v poslední skupině skočil 131 metrů. Pažout předtím dolétl na 123 metrů, Dvořák přidal 120,5 a Daněk o metr méně. Před čtyřmi lety v Soči skončili Češi sedmí, teď jsou za nimi o pouhé dvě vteřiny Finové. Polsko, USA a Itálie už mají mnohem větší ztrátu.

Předchozí závody jednotlivců v Pchjongčchangu ovládli Eric Frenzel a Johannes Rydzek, v úterý dokonce Němci na stupně vítězů nikoho jiného nepustili. Jenže aby po 30 letech vyhráli týmový závod, musejí v běžecké štafetě předstihnout Rakušany.

Rakouští sdruženáři získali v olympijské soutěži družstev medaili čtyřikrát za sebou, v Turíně a Vancouveru byli zlatí. Obhájci prvenství ze Soči Norové vyběhnou v 11:20 ze čtvrtého místa, na bronz ztrácejí osm sekund.