Voráček dvěma góly otočil zápas a Philadelphia porazila Montreal

Hlavní strana Fotbal živě Hokej živě tenis živě ŽivéPřenosy

ZPĚT NA HLAVNÍ STRANU ←

Přečíst celý článek zde

New York - Hokejový útočník Jakub Voráček rozhodl v úterním utkání NHL v prodloužení o vítězství Philadelphie 3:2 nad Montrealem. Nejproduktivnější Čech v zámořské soutěži předtím v předposlední minutě normální hrací doby dal i vyrovnávací gól na 2:2, na první branku domácích Flyers přihrál a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Vítězný gól vstřelil také bostonský David Krejčí, jenž v čase 58:56 dokonal na ledě Edmontonu obrat z 0:2. Také on byl zvolen mužem utkání.

Voráček poprvé v sezoně vstřelil v jednom utkání dva góly. Nejprve 85 sekund před koncem poslední třetiny poslal ránou od modré čáry zápas do prodloužení a 86 sekund po zahájení nastavení střelou z mezikruží ho ukončil. Bilanci v sezoně si vylepšil na 13 branek a s 55. asistencí potvrdil pozici nejlepšího nahrávače v lize.

Philadelphia ještě hrála bez nové brankářské akvizice Petra Mrázka, kterého klub angažoval po operaci týmové jedničky Briana Elliotta. Při zranění Michala Neuvirtha chytal proti Montrealu Alex Lyon, Mrázek mu dělal náhradníka. Flyers vyhráli třetí zápas za sebou, Montreal, v jehož dresu si Tomáš Plekanec připsal asistenci, má naopak na kontě jednou tak dlouhou sérii porážek.

Boston prohrával po dvou třetinách o dva góly, ale ve třetí části se druhý nejlepší tým Východní konference vzepřel a Noel Acciari, Matt Grzelcyk a Krejčí zařídili obrat. Český útočník proměnil v jedenáctý gól v sezoně nezištnou přihrávku Dantona Heinena zpoza branky.

Výsledky NHL:

Toronto - Florida 1:0, New Jersey - Columbus 1:2, Philadelphia - Montreal 3:2 v prodl., Washington - Tampa Bay 2:4, St. Louis - San Jose 2:3, Winnipeg - Los Angeles 3:4, Edmonton - Boston 2:3, Detroit - Nashville 2:3. Utkání Vancouver - Colorado se ještě hraje.