Vítková má po smíšené štafetě pažbu zbraně na tři kusy

Hlavní strana Fotbal živě Hokej živě tenis živě ŽivéPřenosy

ZPĚT NA HLAVNÍ STRANU ←

Přečíst celý článek zde

Vítková má po smíšené štafetě pažbu zbraně na tři kusy

Pchjongčchang - Pro biatlonistku Veroniku Vítkovou skončila smíšená olympijská štafeta smolně. Při předávce do Češky vrazila Američanka a bronzová medailistka ze sprintu v Pchjongčchangu při pádu rozbila pažbu zbraně na tři kusy. Trenéři věří, že do ženské štafety bude zbraň v pořádku.

Vítková dojela první úsek po výtečné stíhačce v posledním kole čtvrtá a vyslala na trať mladou Markétu Davidovou. Při tom jí ale Susan Dunkleeová z USA šlápla na lyži. "Spadla jsem. Bylo to v nulové rychlosti, takže mně nic není, ale zbraň to odnesla dost," řekla novinářům. V ruce držela jeden menší kus a další dva jí visely na zádech.

Vlastní náhradní zbraň nemá a po svém úseku nevěděla, co bude dělat. A měla pocit, že se na ni lepí smůla. "Přijde mi, že to tak je," přikývla Vítková, která si v závodě s hromadným startem nevšimla spadlého terče a běžela trestné kolo navíc.

Trenéři Vítkovou uklidňovali, protože si věřili, že pažbu slepí. "Ne, nevěřím, vím to. Na štafetu bude připravená. My to zvládneme," řekl rozhodně šéftrenér Ondřej Rybář a jeden z asistentů Aleš Ligaun rychle doplnil: "Za deset hodin je tady."

Není poprvé, že mají biatlonisté rozbitou pažbu. Předloni na Světovém poháru v Novém Městě na Moravě se něco podobného stalo Ondřeji Moravcovi a za pár dnů už ji měl jako novou. "Zlatý český ručičky, zvládnou věci maličký. Vrchní lepič Pepča je v Česku, ale bude přítelem na telefonu," zmínil kouč žen Zdeněk Vítek Rybářova švagra Josefa Šenberka, který má v Budíkově na Českodubsku truhlářskou dílnu.

Štafeta žen se jede ve čtvrtek.