Kvitová je jako Federer. Silná a chytrá, tvrdí expert. Ještě můžu hrát líp, věří Kvitová

Hlavní strana Fotbal živě Hokej živě tenis živě ŽivéPřenosy

ZPĚT NA HLAVNÍ STRANU ←

Přečíst celý článek zde

Kvitová je jako Federer. Silná a chytrá, tvrdí expert. Ještě můžu hrát líp, věří Kvitová

Dauhá - Tahle šňůra už budí hrůzu. Petra Kvitová po 13. výhře a druhém titulu v řadě působí na okruhu WTA neporazitelně. Nejde tolik o číslovku, které sérii vítězství podtrhuje, ale o hráčky, jejich skalpy už má na kontě.

Muguruzaová, Görgesová, Svitolinová, Radwaňská, dokonce i aktuální světová jednička Caroline Wozniacká. Ty všechny dostaly od tenistky z Fulneku lekci.

Nutno ale říct, že to ze strany české hráčky nebyly žádné drtivé výkony a k porážkám často nebylo daleko. Hned šest zápasů ze zmiňované vítězné jízdy Kvitová ubojovala až třísetových tahanicích, poslední při cestě za titulem v Dauhá musela dokonce otáčet.

I proto je Češka podle některých odborníků momentálně největší bojovnicí na okruhu. "Bylo těžké tady podat ten úplně nejlepší výkon. Ale vždy jsem nějak našla cestu k vítězství. Nevím jak, ale povedlo se," řekla pro WTA Insider Kvitová.

Redaktor webu tennis.com Matt Cronin ji přirovnal k Rogeru Federerovi, který se minulý týden vrátil na post světové jedničky. "Oba když se do toho dostanou, jsou silní a chytří, byla to skvělá neděle," napsal na Twitter známý novinář, který také reagoval na titul švýcarské legendy v Rotterdamu.

Kvitová ale vidí ve svých výkonech ještě rezervy. "Na vrcholu formy ještě nejsem. Například jsem nechodila tolik pro voleje, jak jsem mohla. Ale asi jsem se celkem dobře pohybovala a nedělala jsem tolik nevynucených chyb. Ideální to ale ještě úplně není, snad to jednoho dne přijde," doufá čerstvá světová desítka.

Moc totiž nechybělo a v Dauhá se loučila už ve druhém kole po zápase s Polkou Agnieszkou Radwaňskou. V něm prohrála první set v tiebreaku.

"Tam jsem si říkala, že jsem skončila. Prohrála jsem sadu, ve které jsem se cítila lepší hráčkou. Pak jsem ale v sobě našla něco, co mi pak pomohlo otočit zápasy i proti Wozniacké a Muguruzaové," uvedla Kvitová.

Jen se opět oživila její už letitá přezdívka P3tra, která značí, že je expertkou na třísetové zápasy. "Můj tým z toho asi nadšený není. Myslím, že i můj trenér už je unavený z toho, že ztratím první set. Nakonec ale všechno dopadne dobře, tak snad je spokojený i tým," dodala.

Série dvou vyhraných turnajů a klání ve Fed Cupu způsobila, že je nyní česká tenistka natolik vyšťavená, že se musela odhlásit z turnaje v Dubaji. Chce si odpočinout před velkými podniky v Indian Wells a Miami. Tam může vybojovat i víc bodů pro další posun v žebříčku, až do května totiž neobhajuje ani jeden.

"Nebylo to jednoduché, přelety, cestování. Vůbec jsem nestrávila žádný čas doma. I když jsem hrála Fed Cup, byla jsem s týmem na hotelu, už se mi stýská," prohlásila aktuální česká dvojka.