Zde můžete sledovat fotbalové utkání živě online live <

5.10.2017, 20:45

Slovenskí futbalisti majú za sebou náročný septembrový dvojzápas, po ktorom majú reálnu šancu na postup. Nad Slovinskom vyhrali po góle Adama Nemca 1:0, no vo Wembley už neboli takí úspešní. Futbalový svätostánok už v tretej minúte schladil gól Stanislava Lobotku, ale Angličania dokázali zápas otočiť. Napriek tomu majú zverenci 63-ročného Jána Kozáka všetko vo svojich rukách. Hocijaký bodový zisk by ich výrazne priblížil k účasti v novembrovej baráži, no v Hampden Parku ich čaká náročný zápas. K dispozícii nebude vykartovaný Milan Škriniar, ale do brány by sa mal vrátiť plzenský Matúš Kozáčik. Jediným útočníkom v nominácii je spomínaný Adam Nemec, ktorý je s troma gólmi najlepším kvalifikačným strelcom Slovenska. V porovnaní so zápasom s Anglickom zrejme nenastanú v zostave veľké zmeny. Do hernej permanencie sa dostáva krajný obranca Peter Pekarík a spoliehať sa budeme aj na kvarteto hráčov pôsobiacich v Turecku. „Báť sa určite nemusíme, na druhej strane by sme mali byť pokorní, skromní, no zároveň sebavedomí,“ skonštatoval líder našej obrany Martin Škrtel. Zaujímavosťou je, že zápas píska Milorad Mažić, ktorý ho v úvode kvalifikácie proti Anglicku vylúčil. Jeho stopérsky kolega Ján Ďurica takisto verí v úspech nášho tímu. Pri toľkých skúsenostiach sa búrlivej atmosféry zľaknúť nemôžeme a musíme hrať celých 90 minút.