Zde můžete sledovat dnes fotbalové utkání

Majstrovstvá Európy U21 • Skupina A

19.6. 2017 18:00 hod

Slovensko – Anglicko

Slovenskí sokoli boli pred začiatkom turnaja považovaní za jedného z najväčších outsiderov. Už v prvom zápase ale ukázali svoju silu a chladili ambicióznych Poliakov. Proti domácemu tímu síce inkasovali už na konci úvodnej minúty, no zápas dokázali otočiť vo svoj prospech. Vyrovnávajúci gól strelil krajný obranca Martin Valjent a o rozhodnutie sa postaral striedajúci žolík z lavičky – Pavol Šafranko. Najmä v prvom polčase previedli Slováci veľmi sympatický výkon a v tom druhom mali aj potrebné šťastie pri famóznych zákrokoch Adriána Chovana.
Anglicko sa na majstrovstvách Európy predstavuje po šiesty raz. V posledných troch prípadoch neprešlo základnou skupinou a nepripúšťa si fakt, že by sa niečo podobné stalo aj v Poľsku. Kolíska futbalu ale rozhodne nevstúpila do turnaja tou správnou nohou. V zápase so Švédskom síce bola v úvode aktívnejšia, no nevypracovala si vážnejšiu gólovú šancu. Počas celého zápasu Angličania vystrelili smerom na bránu len raz, čo je na jedného z favoritov turnaja žalostné málo. Napokon boli radi aj za remízu 0:0, keďže v 81. minúte zápasu nepremenil pokutový kop Linus Wahlqvist.