Zde můžete sledovat dnes hokejové utkání MS v hokeji 2017

Finsko – Česko

Finsko – Česko MS v hokeji 2017 živě čt4 sport ⏬

Česko vs Finsko živě zde

Finové a Češi se v letošní sezoně potkali už čtyřikrát a celková bilance vyznívá lépe pro české borce. Ti porazili hokejisty Suomi třikrát a padli jen jednou.

V listopadu na finské Karjale vyhrála česká reprezentace 5:3. Do vedení se sice dostali domácí díky brance Savinainena, jenže Češi otočili vývoj díky gólům Holíka, Poláška a Rutty. Když potom ještě přidali dvě branky Jeřábek s Radilem, bylo o vítězi jasno.
Čechy čekal na úvod turnaje ten nejtěžší možný soupeř. Svěřenci trenéra Josefa Jandače se utkali s favorizovanou Kanadou. Týmu složenému jen z hráčů z NHL ale byli víc než vyrovnaným soupeřem. Nedokázali ovšem proměnit svoje šance a nakonec silnému mužstvu podlehli 1:4.

O den později ale porážku s javorovými listy český tým napravil. Skóre zápasu s Běloruskem otevřel ve 14. minutě po spolupráci s Birnerem Vrána a po čtyřech minutách oslavil svůj premiérový gól v reprezentaci Gudas. Na začátku druhé třetiny sice Bělorusové snížili po brance Pavloviče. Od té doby už to ale opět byli Češi, kteří jasně dominovali. Ve druhé třetině zvýšil náskok Červenka a v závěrečném dějství nastavili skóre na konečných 6:1 Šimek, Voráček a Kempný.

Aktualizujte stránku zmáčknutí F5 na klávese pokud nevidíte přenos ( odkaz nebo přenos se objeví přesný čas začátku zápasu)