Zde můžete sledovat dnes hokejové utkání MS v hokeji 2017

MS v hokeji Německo a Francie 2017

7.5. 2017 20:15 hod

Norsko – Švýcarsko

Na loňském šampionátu se oba týmy potkaly v základní skupině. Tehdy vyzněl vzájemný zápas lépe pro Nory, kteří získali dva body za výhru po prodloužení.

Vítězství Norska řídili hlavně bratři Olimbové. Skóre otevřeli Švýcaři, ale v 15. minutě vyrovnal mladší Ken Andre po přihrávce od Mathise. Ve druhé třetině si Norové vypracovali dvougólový náskok díky Roymarkovi a Mathisovi Olimbovi.

Švýcaři ovšem vyrovnali ve třetí periodě a poslali zápas do prodloužení. V tom vymyslel parádní přihrávku pro Martinsena Mathis Olimb a Norsko získalo dva body.
Hokejisté ze země helvétského kříže narazili v úvodním zápase na Slovince. Švýcaři vletěli do utkání jako uragán a po první dvacetiminutovce vedli už 4:0, když se postupně trefili Ambühl, Haas, Loeffel a Bodenmann. Vypadalo to na jednoznačnou záležitost, jenže opak byl pravdou.
Norové sehráli první duel na mistrovství s domácí Francií, která měla v hledišti poměrně hojnou podporu, i když lední hokej nemá v této zemi příliš velké jméno. Po bezbrankové první třetině otevřel skóre po perfektním pasu od svého bratra Ken Andre Olimb a krátce před polovinou utkání zvýšil na 2:0 Patrick Thoresen.

Francouzi ale nehodlali duel vzdát tak lehce. Da Costa si našel místo na středu pásma a přesnou střelou snížil. Ve třetí třetině se potom zopakoval sled posledních dvou střelců. Na 3:1 pro Nory zvyšoval znovu Thoresen, 12 sekund po něm ale přispěchal s odpovědí opět francouzský da Costa. Norové si ovšem vedení pohlídali a připsali si do tabulky tři body.

Živě Norsko – Švýcarsko (Ms v hokeji 2017 )