Zde můžete sledovat dnes hokejové utkání MS v hokeji 2017

MS v hokeji Německo a Francie 2017

7.5. 2017 16:15 hod

Finsko – Francie

Ve skupině se potkali také na minulém MS v Rusku, kde oba týmy nastupovaly v petrohradské skupině. Finové se po povedené druhé třetině radovali z vítězství 3:1. Celkově zakončili skupinu A na prvním místě a nakonec poznali chuť porážky až ve finále s Kanadou, kde po porážce0:2 brali stříbrné medaile. Francie skončila s pěti body sedmá ve skupině. Francouzi nastoupili k prvnímu utkání na mistrovství až v sobotu, kdy ve večerním zápase vyzvali Norsko. Před skvělou diváckou kulisou šli Seveřané do vedení ve 26. minutě, kdy se prosadil Ken Andre Olimb. Dvoubrankové vedení zařídil Patrik Thoersen. Francouzi se nevzdali a k radosti domácího publika ještě do přestávky snížil Stéphane Da Costa. Vedení o dva góly vrátil Norům druhým gólem večera Thoersem. Dvakrát se prosadil i Da Costa, více ale Francouzi nezvládli a prohráli 2:3. Finové za sebou mají jedno utkání, když v otevíracím duelu v hale Bercy porazili v pátek odpoledne Bělorusko 3:2. Vítězství se ale nerodilo snadno. Ač už v šesté minutě vedli po brankách Sebastina Aha a Oskara Osaly, necelé dvě minuty před koncem ale běloruští hokejisté snížili díky brance Jegora Šarangoviče a ve 45. minutě vyrovnal Jevgenij Kovyršin. Poslední slovo měli ale Finové, když deset minut před koncem třetí části využil přesilovku Veli-Matti Saviainen a zajistil svěřencům trenéra Marjämakiho výhru 3:2.

Živě Finsko – Francie (Ms v hokeji 2017 )