SHARE

Úvodní závod nové sezony formule 1 Velkou cenu Austrálie vyhrál německý pilot Sebastian Vettel a pro stáj Ferrari získal první triumf od září 2015. Za čtyřnásobným mistrem světa dojel v Albert Parku na druhém místě favorizovaný Brit Lewis Hamilton, třetí byl jeho kolega z Mercedesu Fin Valtteri Bottas.

Velká cena Austrálie, úvodní závod mistrovství světa vozů formule 1 v Melbourne:

1. Vettel (Něm./Ferrari) 1:24:11,670 (prům. rychlost 215,409 km/h), 2. Hamilton (Brit./Mercedes) -9,975, 3. Bottas (Fin./Mercedes) -11,250, 4. Räikkönen (Fin./Ferrari) -22,393, 5. Verstappen (Niz./Red Bull) -28,827, 6. Massa (Braz./Williams) -1:23,386, 7. Pérez (Mex./Force India), 8. Sainz (Šp./Toro Rosso), 9. Kvjat (Rus./Toro Rosso), 10. Ocon (Fr./Force India) všichni -1 kolo.

Průběžné pořadí MS (po 1 z 20 závodů): 1. Vettel 25, 2. Hamilton 18, 3. Bottas 15, 4. Räikkönen 12, 5. Verstappen 10, 6. Massa 8, 7. Pérez 6, 8. Sainz 4, 9. Kvjat 2, 10. Ocon 1.

Pohár konstruktérů: 1. Ferrari 37, 2. Mercedes 33, 3. Red Bull 10, 4. Williams 8, 5. Force India 7, 6. Toro Rosso 6.