SHARE

Češi v prvním letošním zápase porazili Litvu 3:0. Premiérové přípravné utkání reprezentace v Ústí nad Labem rozhodli svěřenci trenéra Karla Jarolíma třemi góly až po přestávce a kompletním prostřídání sestavy. Ve 48. minutě proměnil penaltu Tomáš Hořava, v 64. minutě oslavil brankou debut v národním A-týmu Jakub Jankto a v 79. minutě uzavřel skóre Michael Krmenčík.

ČR – Litva 3:0 (0:0)

Branky: 48. Hořava z pen., 65. Jankto, 79. Krmenčík. Rozhodčí: Bieri – Zgraggen, Heiniger (všichni Švýc.). ŽK: Matulevičius (Litva). Diváci: 3959.

ČR:

I. poločas: Vaclík – Gebre Selassie, Sivok, Brabec, Novák – Darida, Barák – Krejčí, Dočkal, Zmrhal – Škoda.

II. poločas: Koubek – Čelůstka, Kalas, Suchý, Hloušek – Hušbauer, Mareš – Sýkora, Hořava, Jankto – Krmenčík. Trenér: Jarolím.

Litva: Šetkus (46. Zubas) – Vaitkunas (46. Borovskij), A. Klimavičius (61. Mikuckis), L. Klimavičius (61. Kijanskas), Slavickas (46. Baravykas) – Lukša (61. Černych), Kuklys (46. Verbickas), Paulius (61. Žulpa), Slivka (61. Eliošius), Grigaravičius (61. Novikovas) – Matulevičius (61. Valskis). Trenér: Jankauskas.