Video : Martin Havlát jeden z nejlepších českých hokejistů 21. století oznámil konec kariéry

Jeden z nejlepších českých hokejistů 21. století oznámil konec kariéry. Martin Havlát odehrál svůj poslední zápas sice již před více než rokem, ale až nyní se definitivně vzdal svého snu …

Už od sezóny 2011-12 to nebylo úplně ono, vždyť v každe sezóně, včetně té zmiňované, odehrál jen polovinu zápasů v základní části NHL. Přesto, když byl na ledě, podával kvalitní výkony a byl produktivní. Vždyť od roku 2000 odehrál v NHL 790 zápasů, ve kterých si připsal úctyhodných 594 bodů.

V posledních měsících trénoval doma v Brně, kde se jeho stav pod dohledem trenéra i lékařů zlepšoval, ale na ledě neustále cítil, že jeho stav není úplně stoprocentní. Proto se rozhodl definitivně skončit s hokejem. “Budu se věnovat rodině. Mám malou dcerku a chci být s ní, ne chodit po operacích, “řekl o své budoucnosti již bývalý český reprezentant.

Mezi Havlátove největší úspěchy patří zlatá a bronzová medaile z MS v hokeji a zlato z juniorského šampionátu. V národní hokejové lize oblékal dresy Ottawy, Chicaga, Minnesoty, San José, New Jersey a St. Louis. Dvakrát si dokonce zahrál i v zápase hvězd NHL.

Related posts

Leave a Comment