Washington přitom v úvodu druhé třetiny vedli o tři góly. Penguins ale v rozmezí 27. a 35. minuty nastříleli pět branek za sebou. Góly následně dále přibývaly na obou stranách, na remízu 7:7 po šedesáti minutách hry však v závěru museli dotahovat hosté. Zásahy z 50. a 55. minuty ovšem skóre dokázali dotáhnout.

Nastavený čas pak po pouhých 34 vteřinách ukončil svou druhou trefou večera domácí Conor Sheary. Asistenci si u rozhodující akce připsal i Sidney Crosby, jenž celkově posbíral čtyři zápisy (1+3)

Pittsburgh – Washington 8:7 v prodl. (0:2, 6:3, 1:2 – 1:0)

Branky: 27., 35. a 38. Malkin, 28. a 61. Sheary, 29. Bonino, 34. Rust, 46. Crosby – 37. a 55. Eller, 8. Burakovsky, 18. Bäckström, 22. Justin Williams, 36. Connolly, 50. Oshie. Střely na branku: 37:28. Diváci: 18.653. Hvězdy zápasu: 1. Malkin, 2. Crosby (oba Pittsburgh), 3. Eller (Washington).