Video : Novak Djokovic si vyzkoušel, jaké to je hrát tenis na vozíčku

Srbský tenista Novak Djokovic si v rámci charitativního večera před Australian Open vyzkoušel, jak se hraje tenis na vozíčku. Aktuální světová dvojka se nebála vyzvat na hru v současnosti nejlepšího tenisty mezi zdravotně postiženými, australského šampiona Dylana Alcotta, který na paralympiádě v Riu získal dvě zlaté medaile, jednu z dvouhry a jednu ze čtyřhry.

 

Nejdříve si Djokovic proti Dylanovi zahrál na vlastních, ale po chvíli ho australský tenista vyzval, aby si stejně jako on sedl na sportovní vozík. Novak si vedl docela dobře až do momentu, kdy Dylan přestal hrát míčky přímo na něj. “Musíš se hýbat, musíš být připraven,” vykřikl když poslal míč těsně mimo dosah Djokovič. Světová dvojka se tak jen bezradně přihlížela na to, jak míček prošla těsně vedle něj, zatímco on se nedokázal ani pohnout.

I když se Djokovic trápil, obecenstvo se mělo alespoň na čem bavit. Nicméně akce se mu přesto líbila: “Byl to příjemný večer, chci poděkovat Australian Open, chci poděkovat skvělému obecenstvu za účast, které tuto akci činí ještě lepším,” nešetřil slovy chvály tenista. Stejně nadšený byl i Dylan Alcott, který na sociální síť napsal: “Byl to neuvěřitelný večer. Je to pro mě čest být na jednom kurtu s takovou osobností. ”

Australian Open letos začíná 16. ledna. Djokovic tak má ještě pár dní na to, aby se na první ze čtyř grandslamových tenisových turnajů dostatečně připravil.

Leave a Comment