VIDEO MS U20 : Čeští hokejisté prohráli se Švédy 2:5 ve čtvrtfinále je čeká Kanada

Čeští hokejisté zakončili své nevýrazné vystoupení v základní skupině A mistrovství světa hráčů do 20 let v Montrealu jednoznačnou porážkou se Švédy 2:5.

Výsledky MS hokejistů do 20 let

Skupina A (Montreal):

Švédsko – ČR 5:2 (3:0, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 1. Asplund (Ahl, Pettersson), 9. Dahlén (Asplund, A. Nylander), 17. Lööke (Karlström, Bernhardt), 38. Dahlén (Karlström), 44. Dahlén (A. Nylander, Kylington) – 54. D. Kaše (Kurovský), 58. Hronek (D. Kaše, F. Chlapík). Rozhodčí: Sheva (USA), Sidorenko – Goljak (oba Běl.), Haurum (Dán.). Vyloučení: 7:5. Využití: 2:1. Diváci: 6259.

Sestava ČR: Vladař – Kalina, Hronek, Hrdinka, Zbořil, D. Krenželok, Vála, Budík – D. Kaše, M. Špaček, Kurovský – Jašek, F. Chlapík, Koblížek – A. Musil, Nečas, Š. Stránský – Suchý, Šoustal, K. Reichel. Trenéři: Jakub Petr, Jiří Dopita a Petr Svoboda.

Finsko – Švýcarsko 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 25. Räsänen (Vesalainen, Tolvanen), 34. Tolvanen (Saarijärvi, Räsänen). Rozhodčí: Burchell (USA), Linde – Dahmen (oba Švéd.), Suchánek (ČR). Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Diváci: 4013.

Konečné tabulka:

1.Švédsko4400018:612
2.Dánsko4111111:156
3.ČR410219:135
4.Švýcarsko4020211:134
5.Finsko410036:83

Skupina B (Toronto):

USA – Kanada 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 5. White (Greenway, Keller), 7. Greenway (Keller, McAvoy), 34. Bracco (Lindgren, Greenway) – 29. Chabot (D. Strome, Barzal). Rozhodčí: Salonen (Fin.), Stricker – Fluri (oba Švýc.), Palej (Rus.). Vyloučení: 6:8, navíc Kunin (USA) 5 min. a do konce utkání. Využítí: 2:1. Diváci: 18.584.

Rusko – Slovensko 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 30. Gurjanov (Kvartalnov, Karnauchov), 50. Trenin (Urakov, Beljajev). Rozhodčí: Šír (ČR), Rohatsch – Kohlmüller (oba GER), Vanoosten (Kan.). Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 5269.

Konečné tabulka:

1.USA4400017:612
2.Kanada4300121:89
3.Rusko4200216:96
4.Slovensko410036:143
5.Lotyšsko400046:290

Další program

Pondělí 2. ledna:

17:00 o udržení – 1. zápas: Finsko – Lotyšsko (Montreal),

19:00 čtvrtfinále: Dánsko – Rusko (Toronto),

21:30 čtvrtfinále: Švédsko – Slovensko (Montreal),

23:30 čtvrtfinále: USA – Švýcarsko (Toronto).

Úterý 3. ledna (Montreal):

02:00 čtvrtfinále: Kanada – ČR,

23:30 o udržení – 2. zápas: Lotyšsko – Finsko.

Středa 4. ledna (Montreal):

21:00 semifinále.

Čtvrtek 5. ledna (Montreal):

01:30 semifinále,

17:00 o udržení – případný 3. zápas: Finsko – Lotyšsko,

21:30 o 3. místo.

Pátek 6. ledna (Montreal):

02:00 finále.

 

Leave a Comment